PL EN
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii

Szkolenie: Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej

Szkolenie: Zarządzanie ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie poświęcone zarządzaniu ryzykiem walutowym w kontraktach handlowych z firmami z Unii Europejskiej, które odbędzie się w dniach 17-18 stycznia 2019, w godz. 8.45 -16.00 w sali konferencyjnej Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej (sala 21,  II piętro), ul. Smoluchowskiego 48, 50-372 Wrocław.

 

Cel warsztatów:

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się dlaczego zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym jest kluczowe w działalności eksportowej, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem - bez narażania się na niepotrzebne spekulacje oraz jakie strategie i metody w tym celu wybrać. 

Na szkoleniu zademonstrowane zostaną praktyczne przykłady zabezpieczeń przed ryzykiem walutowym; Pełne spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym. Odbiorca dowie się jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne.

 

Termin: 17 - 18 stycznia 2019r.

 

Organizator: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Enterprise Europe Network

 

Miejsce: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, sala seminaryjna nr 21 (II piętro), ul. Smoluchowskiego 48 we Wrocławiu

 

Program warsztatów

 

Adresaci warsztatów:

Szkolenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (firmy produkcyjne i usługowe) z Dolnego Śląska, które prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych.

 

Eksperci:

Jacek Maliszewski – główny ekonomista firmy DMK, od wielu lat prowadzący szkolenia dla importerów i eksporterów z technik zarządzania ryzykiem kursowym. Pomaga importerom i eksporterom profesjonalnie zarządzać ryzykiem walutowym. W 2010 roku powołany przez Zachodniopomorską Delegaturę Najwyższej Izby Kontroli na biegłego w zakresu instrumentów pochodnych na waluty i na stopy procentowe w celu przeprowadzenia kontroli w spółkach skarbu państwa „zarażonych toksycznymi opcjami walutowymi”. Autor książki “Zarządzanie ryzykiem kursu walutowego w przedsiębiorstwie – poradnik praktyczny”.

Łukasz Leszczyński -  od 2010 roku zarządzający ryzykiem finansowym w DMK. Od blisko 10 lat związany z rynkiem walutowym, wspiera firmy we właściwym procesie zarządzania ryzykiem kursowym. Odpowiedzialny za prawidłowe wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń w firmach oraz wsparcie przy prawidłowym księgowaniu instrumentów finansowych w księgach rachunkowych spółek.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania warsztatami organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyjęcia wyłącznie 1 osoby z danej firmy. 

 

Zgłoszenie udziału:

Zgłoszenie uczestnictwa w warsztatach odbywa się poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego pocztą elektroniczną na adres WCTT: tomasz.kryda@pwr.edu.pl w terminie do 11 stycznia 2019r.